BLACK SPRINGS

Havaların ısınmasıyla içimdeki Stevie Nicks‘i ortaya çıkarmaya hazırım. Bunun ilk adımını ise Free People, Say You Love Me elbiseyle attım.

Dümdüz siyah, fazlasıyla 70’ler, fazlasıyla Woodstock Festivali kokan bu elbise bence oldukça bonus bir parça. Birincisi inanılmaz rahat. Çift yırtmacı, göğüs kısmındaki dekolte detayı ve kumaşı inanılmaz havalı ve şık; bununla birlikte içindeki makul uzunluktaki astarı da bu elbiseyi oldukça şık kılıyor. Kol modeli ise dediğim gibi, fazlasıyla 70’ler, fazlasıyla Stevie Nicks.

Aslında bu elbise benim için tam anlamıyla bir şans oldu. Zira hem uzun süredir istediğim elbise modeliydi hem de Free People’la uzun süredir süren flörtümüzü artık bir alışverişle taçlandırmam gerekiyordu. En sonunda oldu, aldım ve artık eminim, alışveriş duraklarıma Free People da eklendi.

Kumaşları ve kesimleri oldukça kaliteli. Kargo teslim süresi makul. İndirime girdiğinde oldukça şık parçalar bulunabiliyor. Ve elbiseleri tabii ki Coachella-Woodstock-AHS Coven stil çizelgesinde yer alıyor -ki bu benim bu marka için çıldırma nedenim.

Alışverişle kalın!

 

Especially times like this,in the beginning good weather season,I’m ready for showing Stevie Nicks part of myself. For this purpose,my first step is Free People,  Say You Love Me dress.

 

Completely black,a lot of 70s,a lot of Woodstock spirit.. With these features,this dress is a bonus thing for me. First of all,it really feels comfortable. Double vents and the detail of cleavage are really great but also it’s model for arms,like I mentioned,a lot of seventies,a lot of Steve Nicks.

Actually,this dress is a chance for me. It was a model which I truly wanted for a long time. Also I needed to buy a production from Free People because we were flirting from way back. Finally,it happened. I bought it and I’m completely sure now. Free people is one of my favorite shopping adresses.

It’s pattern and it’s cutting are truly high-class. Shipment is not slow and you can find extremely classy stuffs in discount periods. And of course,their productions are in Coachella – Woodstock – AHS Coven style chart,which makes me truly exciting.

MÜŞRA DEMİR

https://instagram.com/multibabydoll/

https://twitter.com/multibabydoll_

https://www.facebook.com/Multibabydoll/

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Biri bizi 70’lere ışınlasın!